Школа глуме и говора - пријави се за аудицију сада:

хајдук у београду

О ПРЕДСТАВИ

Култни роман Градимира Стојковића дочекао је да постане инспирација за уобличење драмског текста младог Николе Ђоновића, и тиме показао да је проблем прихватања, поверења, заљубљивања и искушења младог човека , феномен који не застарева, колико год му иновације и технолошки преврати у комуникацији мењали обличје.

Године које су прошле од 1985. када се овај роман нашао пред очима првих читалаца, донеле су нове ритмове генерација, мелодије и вештине сналажења, па се у том одразу треће декаде 21. века огледа и генерација завршног разреда београдске основне школе у коју долази наш јунак са села, не очекујући да ће баш ту порасати за онај педаљ који ће га надвисити у односу на свет дечака и прибројати у свет младића!
Тај мост између две обале младости, са свим својим, често неартикулисаним жељама и снагама, лакше премошћава реку живота у којој више нисмо ни клинци, а ни озбиљни људи. Само смо ходајући сведоци трансформације и духа и тела, који траже да у себе приме све оно немогуће и недохватно што машта и воља једног тинејџера изроде. Грубост и нежност, суровост и покајање, саосећање и потмуло ћутање, све су то појаве које у вратоломним и неочекиваним скоковима троше или уздижу наше јунаке из одељења ВИИИ 5.

Представа „Хајдук у Београду“, није вајана са циљем како би, далеко било, преваспитавала гледаоца, већ да га кроз здрав смех, праћен узбудљивим заплетом, уведе у једну учионицу и подсети га да је муњевита пролазност оног доба када смо били „основци“, доказ да је то можда једно од најлепших и најзамршенијих чворишта живота. 

Креативни тим „Хајдука у БГ-у“ са нестрпљењем и радошћу ишчекује гледаоце у новим „школским клупама“ ДАДОВА!

О писцу

Градимир Стојковић је савремени српски писац за децу. Рођен је у Банату 1947. године, живео је у Вршцу и Панчеву, а данас живи и ствара у Београду. Студирао на Факултету политичких наука (журналистику) и Педагошко-техничком факултету. Добитник је многих значајних књижевних награда. Све његове књиге су доживеле више издања. Песме и приче су му преведене на енглески, француски, немачки, италијански, руски, словачки, бугарски, румунски, мађарски, македонски и словеначки језик. 

Роман Хајдук у Београду је његово најпознатије дело први пут објављено у издању издавачке куће „Вук Караџић“ из Београда 1985. године. За више од тридесет година од првог издања, роман је доживео преко двадесет издања.

Ђорђе Марковић

Режија, текст и адаптација

Никола Ђоновић

Драматизација и адаптација

Владимир Павловић

Сценограф

Остали учесници:

Музика: Стеван Милошевић
Костим: Селена Младеновић
Инспицијент: Јелица Максимовић

Фото: Предраг Митић

ИГРАЈУ

Роберта: Миа Маравић, Маја Наумовић

Хајдук: Теодосије Поповић, Милош Шолаја

Хималаја: Коста Дабић, Радош Пекић

Цоле: Симон Вујић, Дуња Радисављевић

Сања: Тамара Пантовић, Лана Шарић

Српкиња: Анђела Копил, Зоја Максимовић

Весна: Дуња Рожа, Ника Пурић

Разредна: Анита Танасијевић, Ивона Голић

Влада Индијанац: Јован Ракић, Никола Брун

Ђорђе: Драган Суботић, Павле Лучић

Мама: Милица Николић, Александра Зеленковић

Тома: Тадија Јосиповић, Андреј Бенчина

Математичар: Новак Тејовић, Михајло Гајић

Милош: Растко Ранђелов

 

ГАЛЕРИЈА

РЕДИТЕЉ

Ђорђе (Милутин) Марковић рођен је 14.05.1983. године у Лозници. Дипломирао је Глуму 2006. године на Факултету драмских уметности, Универзитет уметности у Београду у класи проф. др Владимира Јевтовића. Као најбољи студент у генерацији из предмета Глума, 2006. године добио је награду Мата Милошевић. Исте године добио је награду Др Бранивој Ђорђевић која припада студенту који је током студија Глуме имао највиши просек оцена из предмета Дикција. Од 2020. године запослен је на Факултету драмских уметности, Универзитет уметности у Београду, на катедри за Глуму, као стручни сарадник на предмету Дикција. Поседује вишегодишње искуство као глумац у позоришту, на филму и телевизији у земљи и иностранству. Уз глумачки и педагошки рад, бави се и лектуром и поставком сценског говора у позоришним представама у земљи и региону.

НА РЕПЕРТОАРУ

05. и 06. јуна  у 20ч

НА РЕПЕРТОАРУ

05. и 06. јуна  у 20ч