Школа глуме и говора - пријави се за аудицију сада:

ПОЗОРИШТЕ ДАДОВ, У САРАДЊИ СА ФДУ ПРЕДСТАВЉА:

ГАЛЕБ ЏОНАТАН ЛИВИНГСТОН

По мотивима истоименог романа Ричарда Баха.

О ПРЕДСТАВИ

Галеб Џонатан Ливингстон је прича о освајању слободе, о проналажењу своје аутентичности и борби против наметнутих правила, испричана кроз виђење пет младих редитељки и редитеља. Постати и остати свој идеал је Џонатана Ливингстона, а његов творац, Ричард Бах, у посвети овог романа каже нам да „прави Џонатан Ливингстон живи у сваком од нас.“ У време у ком се слободна мисао кажњава, а аутентичност занемарује и спутава, прича о Џонатану Галебу, који одлучује да усаврши свој лет, уместо да лет користи, као галебови хиљадама година, само за исхрану, постаје више него важна. Ова представа упућена је младим људима, које желимо да мотивишемо да промишљају себе, свет и себе у свету, и да се не плаше да лете високо.  

Јанко Ковачевић, Андријана Чучиловић, Уна Недељковић, Вања Павићевић и Петар Влаховић

Режија

Анђелија Станковић

Сценографија

Александра Пецић Младеновић

Костим

Остали учесници:

Сценски покрет: Милан и Небојша Громилић
Музика: Марко Грубић
У представи се користи и песма Плава птица (музика: Сања Илић, текст: Ирфан Менсур)
Асистент редитеља: Драган Суботић
Дизајн плаката: Данило Млађеновић
Израда сценографије: Сашко Крстев
Гардеробер: Јелена Дуњић
Шминка и фризура: Валентина Чича
Мајстор тона: Лазар Крстев
Мајстор светла: Александар Раденовић
Декоратер: Миленко Кузмановић
Инсципијент: Маша Зорић 

ИГРАЈУ

Играју чланови ансамбла Дадов: Миња Ðелкапић, Олга Тошев , Вања Крстић, Александра Зеленковић, Наталија Обреновић, Мина Ракочевић, Зоја Максимовић, Дуња Радисављевић, Мина Гргуровић, Инес Деврња, Ивана Росић, Тара Врањеш , Хелена Топаловић, Тадија Петровић , Филип Јовановић, Вељко Вујовић, Симон Вујић, Лука Панић, Данило Савић, Александар Јовановић, Војин Марић, Борис Водник, Доситеј Калезић, Никола Милошевић и Теофил Стојковић Бегуш. 

ГАЛЕРИЈА

РЕДИТЕЉИ

Јанко Ковачевић, рођен је 5. 6. 1999. године, у Београду. Завршио је Осму београдску гимназију. Некадашњи члан Омладинског позоришта ДАДОВ, у ком је остварио неколико улога, између осталог у представама: „Насиље“, „Талас“, „4 боје 5 пиштоља“, „Секс за почетнике“ и др. Дипломирао је глуму на Академији уметности у Београду у класи проф. Предрага Стојменовића. За време студија остварује улоге у представама „Брод за лутке“ Милене Марковић и „Зеко Зеко“ Колин Серо у продукцији АУ Београд, у представи „11 поткошуља“ Едварда Бонда у продукцији ФДУ Београд. Студира позоришну режију на Факултету драмских уметности у Београду, у класи проф. Егона Савина и проф. Кокана Младеновића. Остварени пројекти: „Горња Аустрија“ Франц Ксавер Крец „Антигона данас: Жена, живот, слобода! Прича о Махси Амини“ Радионица „Умјетник у свом времену“ у Камерном театру 55 у Сарајеву У оквиру фестивала „Паробродске приче“ режирао је јавно читање драме „Историја без Јелениног лица“ Алексе Паровића.
Андријана Чучиловић родјена је 10.01.2003. године у Београду. Завршила је Пету београдску гимназију. Друга је година позоришне режије на Факултету драмских уметности у Београду на класи проф. Егона Савина и Кокана Младеновића. Досадашњи пројекти ,,Страх и нада у Немачкој – Кораци“ Франц Ксавер Крец Факултет драмских уметности ,,Антигона данас : Капетанка храброст“ по мотивима Софоклове ,,Антигоне“ Факултет драмских уметности
Уна Недељковић рођена је у Крагујевцу 03.08.2004. године. Студенткиња је друге године позоришне режије на Факултету драмских уметности у Београду у класи проф. Егона Савина и проф. Кокана Младеновића. Завршила је Прву београдску гимназију, а у трећој години средње школе била је стипендисткиња ФЛЕX програма и годину дана провела у Минесоти (САД), у школи Саинт Паул Цонсерваторy фор Перформинг Артс, на смеру глума. Од своје треће године била је члан Драмског студија Дома омладине Славице Слаје Урошевић у Крагујевцу. Била је члан Школе глуме и говора ДАДОВ током основне и средње школе. У Минесоти је глумила у представама у оквиру позоришта ,,Shakespearean Youth Theater”, а такође и у представама ,,The Skin of Our Teeth” , ,,The Skriker” и ,,Indecent”. На Факултету драмских уметности режирала је испитне вежбе: ,,Страх и нада” Франца Ксавера Креца и ,,Антигона данас” по мотивима Софоклове “Антигоне”. Учествовала је у пројекту ,,Умјетник у свом времену” у Сарајеву. У оквиру фестивала ,,Паробродске приче”, режирала је јавно читање текста ,,Име у пепелу” Нине Плавањац.
Вања Павићевић рођена је 18. децембра 1988. године у Београду где је завршила основну школу и Четврту гимназију. На Правном факултету Универзитета у Београду завршила је основне студије, мастер студије европских интеграција на енглеском језику, а тренутно на истом факултету завршава докторске студије из области међународног јавног права. Правом се професионално бави преко десет година, објавила је двоцифрен број научних радова, излагала на бројним домаћим и међународним научним конференцијама, укључујући САНУ, и у више наврата се професионално усавршавала у иностранству, као ДААД стипендисткиња при Европа институту Универзитета у Сарланду, Немачка, као и на Хашкој академији за међународно право, Краљевина Холандија. Уређивала је сопствену рубрику под називом Вањин културни ћошак на онлајн порталу Културни кишобран, у којој је писала о културном наслеђу, културним политикама, актуелним изложбама, интервјуисала савремене уметнике, итд. Тренутно је друга година позоришне режије на Факултету драмских уметности у Београду, у класи проф. Егона Савина и проф. Кокана Младеновића. На ФДУ режирала је испитне вежбе: Стаза дивљачи, Франца Ксавера Креца, као и Антигона данас – Борка Павићевић, по мотивима Софоклове Антигоне. Била је учесница пројекта Умјетник у свом времену децембра 2023. године, у Сарајеву. Октобра 2024. године, а у оквиру фестивала Паробродске приче, режирала је јавно читање текста драматуршкиње Јефимије Секуловић, Посматрање птица. Вањина збирка поезије Театар сенки освојила је прво место на песничком конкурсу Студентског културног центра у Крагујевцу – Првенац 2024, а песме су јој објављиване и у зборнику поезије Сигнали у ноћи (ППМ Енклава, 2024), као и на онлајн порталима Блудни стих, Стране и Астронаут. Поред поезије и театра, бави се сликањем и пише кратке приче.
Петар Влаховић рођен је 09.03.2004. у Беранама (Црна Гора). Студент је друге године позоришне режије Факултета драмских уметности у Београду у класи проф. Егона Савима и проф. Кокана Младеновића. Завршио је Гимназију „Слободан Шкеровић” у Подгорици. Током средње школе учествује и бројним панелима, програмима и режира представе са ученицима. Глумио је у неколико представа Црногорског народног позоришта и добитник је Гранд приxа за улогу у представи „Учене жене“ у режији Јагоша Марковића. Играо је и у више дугометражних и краткометражних филмова и серија. На Факултету драмских уметности режирао је испитне пројекте „Горња Аустрија“ Франца Ксавера Креца и „Антигона данас“ по мотивима Софоклове Антигоне. Био је један од аутора/учесника пројекта „Умјетник у свом времену“ у Сарајеву 2023. године.