DO KRAJA PRIJAVA ZA AUDICIJU JOŠ

POZORIŠTE DADOV, U SARADNJI SA FDU PREDSTAVLJA:

GALEB DŽONATAN LIVINGSTON

Po motivima istoimenog romana Ričarda Baha.

O PREDSTAVI

Galeb Džonatan Livingston je priča o osvajanju slobode, o pronalaženju svoje autentičnosti i borbi protiv nametnutih pravila, ispričana kroz viđenje pet mladih rediteljki i reditelja. Postati i ostati svoj ideal je Džonatana Livingstona, a njegov tvorac, Ričard Bah, u posveti ovog romana kaže nam da „pravi Džonatan Livingston živi u svakom od nas.“ U vreme u kom se slobodna misao kažnjava, a autentičnost zanemaruje i sputava, priča o Džonatanu Galebu, koji odlučuje da usavrši svoj let, umesto da let koristi, kao galebovi hiljadama godina, samo za ishranu, postaje više nego važna. Ova predstava upućena je mladim ljudima, koje želimo da motivišemo da promišljaju sebe, svet i sebe u svetu, i da se ne plaše da lete visoko.  

Janko Kovačević, Andrijana Čučilović, Una Nedeljković, Vanja Pavićević i Petar Vlahović

Režija

Anđelija Stanković

Scenografija

Aleksandra Pecić Mladenović

Kostim

Ostali učesnici:

Scenski pokret: Milan i Nebojša Gromilić
Muziкa: Marko Grubić
U predstavi se koristi i pesma Plava ptica (muzika: Sanja Ilić, tekst: Irfan Mensur)
Asistent reditelja: Dragan Subotić
Dizajn plakata: Danilo Mlađenović
Izrada scenografije: Saško Krstev
Garderober: Jelena Dunjić
Šminka i frizura: Valentina Čiča
Majstor tona: Lazar Krstev
Majstor svetla: Aleksandar Radenović
Dekorater: Milenko Kuzmanović
Inscipijent: Maša Zorić 

IGRAJU

Igraju članovi ansambla Dadov: Minja Ðelkapić, Olga Tošev , Vanja Krstić, Aleksandra Zelenković, Natalija Obrenović, Mina Rakočević, Zoja Maksimović, Dunja Radisavljević, Mina Grgurović, Ines Devrnja, Ivana Rosić, Tara Vranješ , Helena Topalović, Tadija Petrović , Filip Jovanović, Veljko Vujović, Simon Vujić, Luka Panić, Danilo Savić, Aleksandar Jovanović, Vojin Marić, Boris Vodnik, Dositej Kalezić, Nikola Milošević i Teofil Stojković Beguš. 

GALERIJA

REDITELJI

Janko Kovačević, rođen je 5. 6. 1999. godine, u Beogradu. Završio je Osmu beogradsku gimnaziju. Nekadašnji član Omladinskog pozorišta DADOV, u kom je ostvario nekoliko uloga, između ostalog u predstavama: „Nasilje“, „Talas“, „4 boje 5 pištolja“, „Seks za početnike“ i dr. Diplomirao je glumu na Akademiji umetnosti u Beogradu u klasi prof. Predraga Stojmenovića. Za vreme studija ostvaruje uloge u predstavama „Brod za lutke“ Milene Marković i „Zeko Zeko“ Kolin Sero u produkciji AU Beograd, u predstavi „11 potkošulja“ Edvarda Bonda u produkciji FDU Beograd. Studira pozorišnu režiju na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, u klasi prof. Egona Savina i prof. Kokana Mladenovića. Ostvareni projekti: „Gornja Austrija“ Franc Ksaver Krec „Antigona danas: Žena, život, sloboda! Priča o Mahsi Amini“ Radionica „Umjetnik u svom vremenu“ u Kamernom teatru 55 u Sarajevu U okviru festivala „Parobrodske priče“ režirao je javno čitanje drame „Istorija bez Jeleninog lica“ Alekse Parovića.
Andrijana Čučilović rodjena je 10.01.2003. godine u Beogradu. Završila je Petu beogradsku gimnaziju. Druga je godina pozorišne režije na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu na klasi prof. Egona Savina i Kokana Mladenovića. Dosadašnji projekti ,,Strah i nada u Nemačkoj – Koraci“ Franc Ksaver Krec Fakultet dramskih umetnosti ,,Antigona danas : Kapetanka hrabrost“ po motivima Sofoklove ,,Antigone“ Fakultet dramskih umetnosti
Una Nedeljković rođena je u Kragujevcu 03.08.2004. godine. Studentkinja je druge godine pozorišne režije na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu u klasi prof. Egona Savina i prof. Kokana Mladenovića. Završila je Prvu beogradsku gimnaziju, a u trećoj godini srednje škole bila je stipendistkinja FLEX programa i godinu dana provela u Minesoti (SAD), u školi Saint Paul Conservatory for Performing Arts, na smeru gluma. Od svoje treće godine bila je član Dramskog studija Doma omladine Slavice Slaje Urošević u Kragujevcu. Bila je član Škole glume i govora DADOV tokom osnovne i srednje škole. U Minesoti je glumila u predstavama u okviru pozorišta ,,Shakespearean Youth Theater”, a takođe i u predstavama ,,The Skin of Our Teeth” , ,,The Skriker” i ,,Indecent”. Na Fakultetu dramskih umetnosti režirala je ispitne vežbe: ,,Strah i nada” Franca Ksavera Kreca i ,,Antigona danas” po motivima Sofoklove “Antigone”. Učestvovala je u projektu ,,Umjetnik u svom vremenu” u Sarajevu. U okviru festivala ,,Parobrodske priče”, režirala je javno čitanje teksta ,,Ime u pepelu” Nine Plavanjac.
Vanja Pavićević rođena je 18. decembra 1988. godine u Beogradu gde je završila osnovnu školu i Četvrtu gimnaziju. Na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu završila je osnovne studije, master studije evropskih integracija na engleskom jeziku, a trenutno na istom fakultetu završava doktorske studije iz oblasti međunarodnog javnog prava. Pravom se profesionalno bavi preko deset godina, objavila je dvocifren broj naučnih radova, izlagala na brojnim domaćim i međunarodnim naučnim konferencijama, uključujući SANU, i u više navrata se profesionalno usavršavala u inostranstvu, kao DAAD stipendistkinja pri Evropa institutu Univerziteta u Sarlandu, Nemačka, kao i na Haškoj akademiji za međunarodno pravo, Kraljevina Holandija. Uređivala je sopstvenu rubriku pod nazivom Vanjin kulturni ćošak na onlajn portalu Kulturni kišobran, u kojoj je pisala o kulturnom nasleđu, kulturnim politikama, aktuelnim izložbama, intervjuisala savremene umetnike, itd. Trenutno je druga godina pozorišne režije na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, u klasi prof. Egona Savina i prof. Kokana Mladenovića. Na FDU režirala je ispitne vežbe: Staza divljači, Franca Ksavera Kreca, kao i Antigona danas – Borka Pavićević, po motivima Sofoklove Antigone. Bila je učesnica projekta Umjetnik u svom vremenu decembra 2023. godine, u Sarajevu. Oktobra 2024. godine, a u okviru festivala Parobrodske priče, režirala je javno čitanje teksta dramaturškinje Jefimije Sekulović, Posmatranje ptica. Vanjina zbirka poezije Teatar senki osvojila je prvo mesto na pesničkom konkursu Studentskog kulturnog centra u Kragujevcu – Prvenac 2024, a pesme su joj objavljivane i u zborniku poezije Signali u noći (PPM Enklava, 2024), kao i na onlajn portalima Bludni stih, Strane i Astronaut. Pored poezije i teatra, bavi se slikanjem i piše kratke priče.
Petar Vlahović rođen je 09.03.2004. u Beranama (Crna Gora). Student je druge godine pozorišne režije Fakulteta dramskih umetnosti u Beogradu u klasi prof. Egona Savima i prof. Kokana Mladenovića. Završio je Gimnaziju „Slobodan Škerović” u Podgorici. Tokom srednje škole učestvuje i brojnim panelima, programima i režira predstave sa učenicima. Glumio je u nekoliko predstava Crnogorskog narodnog pozorišta i dobitnik je Grand prixa za ulogu u predstavi „Učene žene“ u režiji Jagoša Markovića. Igrao je i u više dugometražnih i kratkometražnih filmova i serija. Na Fakultetu dramskih umetnosti režirao je ispitne projekte „Gornja Austrija“ Franca Ksavera Kreca i „Antigona danas“ po motivima Sofoklove Antigone. Bio je jedan od autora/učesnika projekta „Umjetnik u svom vremenu“ u Sarajevu 2023. godine.

Na repertoaru