Naši predavači

Predrag Stojmenović
Diplomirao pozorišnu i radio režiju na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu. Docent na predmetu gluma od 2001. godine na Akademiji umetnosti u Beogradu. Umetnički direktor Pozorišta DADOV u periodu od 2000 – 2011. Mentor više međunarodnih pozorišnih radionica u Sloveniji (Ljubljana, Koper, Izola). Režirao je 30 predstava u Beogradu, Banjoj Luci, Kruševcu Nišu, Vranju, Kikindi i Pirotu.

Darijan Mihajlović
Rođen je 1972. u Beogradu. Diplomirao je na Katedri za pozorišnu i radio režiju na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu.
Stipendista je Fonda „Madlena Janković“ u oblasti dramskih umetnosti. Bio je umetnički direktor Pozorišta „Dadov“ od 1994. do 2000. gde je vodio studio glume. Jedan je od osnivača, reditelj i producent pozorišne trupe „Torpedo“, koja je obišla skoro sve evropske zemlje i neke od najznačajnijih evropskih festivala.
Asistent je na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, Odsek za pozorišnu režiju. Bio je predsednik Upravnog odbora Sindikata dramskih umetnika Srbije od 1999. do 2002. Nosilac je projekta i koordinator radne grupe za izradu Nacrta zakona o pozorištu.
Dobitnik je većeg broja nagrada:
Nagrada „Joakim Vujić“ za najbolju režiju 1998. za predstavu „Koplje“ Užičkog pozorišta,
„Zlatni ćuran“ za najbolju režiju predstave „Laki komad“ Kruševačkog pozorišta (Jagodina, 2001),
„Zlatna plaketa Grada Beograda“, nagrada za najbolju režiju i za najbolji kratki igrani film na Festivalu kratkog, dokumentarnog i animiranog filma,
Specijalna nagrada žirija i „Zlatna pomorandža“ na Festivalu kratkog i dokumentarnog filma u Antaliji,
Godišnja nagrada za najbolju predstavu u celini Srpskog narodnog pozorišta u Novom Sadu, za Verdijevu operu „Magbet“, 2002.
Režirao je više pozorišnih predstava. Autor je dva objavljena dramska teksta. Režirao je više TV spotova i emisija.

Srđan Karanović
Srđan J. Karanović rođen je 9.11.1977. godine u Beogradu. Završio je Petu beogradsku gimnaziju. Od 1994. do 1998. bio je član Dadova i igrao u svim predstavama nastalim u tom periodu. Studirao je glumu i diplomirao 2002. godine u klasi red. prof. dr Vladimira Jevtovića čiji je saradnik u nastavi na predmetu Gluma na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu bio od 2003. do 2013. godine , prvo u zvanju asistenta a zatim i docenta. U februaru 2017. godine izabran je u zvanje vanrednog profesora. Doktorske-umetničke studije završio je u martu 2015. godine odbranivši projekat „Ne oklevaj! Improvizuj!“ koji je doživeo već više od 30 izvođenja i deo je redovnog reperoara UK Vuk Karadžić.
Dobitnik je nagrade „Dr Branivoj Đorđević“, koja se dodeljuje najboljem studentu dikcije. Dobitnik je Srebrne medalje Univerziteta umetnosti za uspešan i predan umetnički i stručni rad na FDU, „Zlatne značke“ Kulturno-prosvetne zajednice Srbije i Specijalnog priznanja za unapređenje pedagoških metoda u umetničkom obrazovanju i razvoju u oblasti glume ( za doktorski umetnički projekat „Ne oklevaj! Improvizuj!“) .
Kao predstavnik Fakulteta dramskih umetnosti učestvovao je na više festivala pozorišnih akademija u zemlji i inostranstvu i bio u prilici da radi na pripremi scena iz komada Šekspira, Goldonija i Joneska sa studentima iz Italije, Slovenije, Hrvatske, Španije, Makedonije, Rumunije i Grčke.
Ostvario je 19 uloga u pozorištu( U JDP-u, Narodnom pozorištu, Pozorištu Slavija…), 15 u domaćim i stranim TV serijama, 4 na filmu, 18 sinhronizacija crtanih filmova i 10 uloga u radio-dramama.
Od 2001. do 2011. godine, kao jedan od osnivača, radio je u Studiju glume „Četvrti zid“ i kao koautor učestvovao u pripremi i realizaciji 9 predstava i 11 javnih časova.
Bio je angažovan kao spiker na Trećem programu Radio Beograda (2002-2004) i kao voditelj 11 televizijskih projekata na BK Telekomu, RTS-u, TV FOKS-u i TV Prva (2001-2017).

Milan Gromilić
Prvenstveno umetnik posvećen uspešnoj karijeri profesionalnog baletskog igrača ali, pored toga što je prvak Pozorišta na Terazijama od 1999. godine, Milan je uspešan i tražen koreograf koji iza sebe već ima brojne saradnje i uspešne koreografske projekte sa velikim imenima i produkcijama regiona.
Pre profesionalne karijere, duže od decenije bavio se amaterski folklorom sa posebnim akcentom na našim nacionalnim, a onda ciganskim i ruskim igrama. Svoje predavačke kvalitete sem u školi glume i govora pozorišta DADOV, Milan ostvaruje na mestu asistenta profesora u baletskoj školi Lujo Davičo u Beogradu.

Radovan Knežević
Redovni je profesor dikcije na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu. U svojoj dugogodišnjoj karijeri, pored pedagoškog rada, govorno je obradio nekoliko stotina predstava u svim pozorištima srpskog govornog područija.
Posebno je značajan njegov doprinos u negovanju lepote govora kroz rad sa recitatorima i mnoštvo seminara za nastavnike srpskog jezika širom Srbije.Radom na predstavi Garavi sokak želi da svoje bogato iskustvo prenese na mlade članove pozorišta DADOV.

Aleksandar Tasković
Prof. dr sci. Aleksandar Tasković, rođen u Beogradu. Završio Fakultet fizičke kulture Univerziteta u Beogradu 1995. godine. Proglašen za studenta generacije sa prosečnom ocenom 9,70. Na istom fakutetu magistrirao (2000.godine) i doktorirao (2005. godine). Radio kao demonstrator na predmetu Borenja. Od 1995 do 1997 je radio kao profesor fizičkog vaspitanja u O.Š: „Užička republika” u Beogradu. Od 1997. godine prelazim na FDU na predmet Scenske borbe na kojem i dalje radim. Imao dosta profesionalnih postavki borbi na filmu (Kordon, Čarlston za Ognjenku, Jesen samuraja …) i pozorištu (Priča o Svetom Savi, Zlatno tele, Let iznad kukavičijeg gnezda,Falsifikator, Petar Pan …)

Vladimir Barać
Vladimir Barać je rođen 16.03.1976. godine. Završio je Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja u Beogradu i stekao zvanje profesor fizičke kulture. Tokom studiranja radio je kao demonstrator-saradnik na predmetu Sportska gimnastika. Кao profesor fizičkog vaspitanja radio je u Sedmoj beogradskoj gimnaziji i osnovnoj školi, a kao trener mlađih kategorija u Gimnastičkom klubu „Dif“ Beograd. O okviru sportske karijere bavio se Sportskom gimnastikom i Skokovima u vodu. Od 2006. godine zaposlen je na Fakultetu dramskih umetnosti u zvanju Stručni saradnik na predmetu Scenska akrobatika.

Milica Janketić
Српска позоришна, телевизијска и филмска глумица. Ужа научна односно уметничка област: драмске и аудиовизуелне уметности – глума.
Глуму је дипломирала 2012. године на Факултету драмских уметности Универзитета уметности у Београду, а 2014. стиче звање мастер драмског и аудиовизуелног уметника. Исте године уписује докторске студије, а 2017. је изабрана у звање доцента на Академији уметности београдског Алфа универзитета.
У међувремену је остварила већи број позоришних улога: са улогом Оливије у позоришној представи „Богојављенска ноћ“ наступала на Интернационалном фестивалу „Shakespeare in Styria“, Мурау, Аустрија, 2011; остварила улоге у представама „Фауст“ (Позориште лектира Владимир Јевтовић); „Нечији анђео“ (Атеље 212); „Цимет и ванила“ (Театар Carte Blanche); „Бајка о рибару и рибици“ (самостална продукција); „Доручак код Тифанија“ (Мадленианум); „Живот је сан“ (Народно позориште); „Кирија“ (Славија театар); „Главо луда“ (Позориште на Теразијама); „Љубинко и Десанка“ (Палас Шумадија); „Велики Гетсби“ (Мадленианум); „Има нешто што би требало да знаш“ (Позориште Славија); „Миладинова чаробна лампа“ и „Татата-тира“ (Позориште Пуж).
Такође, 2014. остварила је улогу српскиње у филму „Стојте галије царске“, затим 2016/2017. улогу кнегиње Милице у ТВ серији „Santa Maria della Salute“, редитеља Здравка Шотре и улогу немице у „Пансион Европа“. Након Катарине Радивојевић која је тај лик играла у првој сезони, Милица Јанкетић је од друге сезоне, 2018. и 2019. у подели улога серије „Ургентни центар“, где игра главну сестру, Катарину Грујић. Нешто касније, 2018, 2019. и 2020. играла је портпаролку полиције у серији „Убице мог оца“.
Лектор је на представама у Народном позоришту „Тоша Јовановић“ у Зрењанину – „Имање и немање“; „Прс`о”; „Човек је човек“; „Ромео и Јулија“; „Моби Дик“; у Битеф театру – „Шта је она крива, није ништа она крива“ и Позоришту лектира Владимир Јевтовић – „Фауст“ и „Ромео и Јулија“.
Носилац награда “Мата Милошевић” и “Др Бранивој Ђорђевић” ФДУ-а у Београду (2012). Победник такмичења у казивању поезије на фестивалу “Дани Данила Лазовића” у Прибоју (2014), где је наредне године члан жирија. Члан жирија је и у неколико рецитаторских школских такмичења у ОШ „Владислав Рибникар“ у Београду.
Школске 2013/2014. демонстратор на предмету Дикција на Факултету драмских уметности, а педагошким радом бави се и у Омладинском позоришту „ДАДОВ“, где држи часове дикције.
O školi glume i govora
“SPREMAN ZA SVAKU ULOGU”
OMLADINSKO POZORIŠTE DADOV RASPISUJE NOVU AUDICIJU ZA
ŠKOLU GLUME I GOVORA
2021
DADOV kao najstarije omladinsko pozorište u Beogradu, tradicionalno pred početak nove sezone otvara svoja vrata za prijem novih članova. Pozivamo vas na nas se pridružite i dođete da maštamo zajedno. Sledeći termin audicije za prijem novih članova u Školu glume i govora: 4. i 5. septembar 2021. u 11 časova.
Za audiciju je potrebno pripremiti monolog, recitaciju i imitacije. Časovi se održavaju vikendom u četri grupe u zavisnosti od uzrasta.
DADOV je omladinsko pozorište koje više od 60 godina verno prati svoju pionirsku misiju vrhunske pozorišne umetnosti viđene kroz oči uvek novih generacija mladih glumaca i umetnika. Mladi glumci dolazili bi kao deca a odlazili u svoje velike karijere, pa je manji je posao nabrojati poznate bardove jugoslovenskog i srpskog glumišta koji nisu imali svoje početke u DADOV-u nego setiti se duge liste onih koji jesu. Neka od imena onih koji su svoje karijere započeli u DADOV-u ostaće zauvek zapamćena u istoriji jugoslivenskog i srpskog teatra poput Miloša Žutića, Svetlane Cece Bojković, Predraga Ejdusa, Jelisavete Seke Sablić, Feđe Stojanovića, Mirjane Karanović, Dare Džokić, dok drugi uspešno ispisuju svoja imena na pozorišnoj sceni Beograda i Srbije poput Marka Živića, Miloša Samolova, Srđana Karanovića, Nenada Stojmenovića, Gorana Jevtića do onih najmlađih generacija Miloša Bikovića, Tamare Dragičević, Ivana Zekića, i Brankice Sebastijanović.
Više od pola veka DADOV je mesto u kome osnovci i srednjoškolci u okviru Škole glume i govora razvijaju svoje talente, stiču brojne veštine, tehnike i znanja za bavljenje glumačkom profesijom, formiraju prve glumačke talente i uče osnove glumačkog zanata koji im omogućavaju da oslobođeno, samouvereno i maštovito dejstvuju sa scene. Osim toga, škola je idealna prilika za druženje, oslobađanje od stidnjivosti, učenje pravilnog i prirodnog govora, mesto na kome stiču prve simpatije, mesto na kome kroz igru i druženje upoznaju sebe i svet oko sebe. Zato pozivamo sve da dodju i oprobaju se!
Naš dugogodišnji tim predavača čine eminetni profesori glume Darijan Mihajlović, Srđan J. Karanović (profesori na Fakultetu dramskih umetnosti) i Predrag Stojmenović (profesor glume na Akademiji umetnosti), takođe naši saradnici su i profesor dikcije Radovan Knežević (profesor na Fakultetu dramskih umetnosti), dok scenski pokret predaje naš proslavljeni koregraf Milan Gromilić.
Sve ostale informacije povodom audicije možete dobiti putem telefona 011/ 3243-643 ili posetom na Facebook i Instagram stranicu pozorišta DADOV. Radujemo se da postanete deo našeg tima u sledećoj sezoni!
Audicija
Predstojeći termin audicije za prijem novih članova u Školu glume i govora:
04. i 05.09.2021.
u 11 časova